Kopuły GLAMPINGOWE

<<<OTO JEST--- Nasza "flagowa" Kopuła Glampingowa.

Konstrukcja oczywiście drewniana, ocieplona izolacją o grubości 12 do nawet 20cm. Powierzchnia użytkowa 25m² kwadratowych plus antresola 15m². Wielkie okno panoramiczne o długości ponad 5,5m i wysokości ponad 3m. Okno oczywiście z bezpiecznego klejonego szkła zespolonego. 

 

Oferujemy na sprzedaż nowoczesną kopułę glampingową. Średnica oferowanej wynosi 6m w której powierzchnia użytkowa wynosi ok 26m². Dodatkowo możemy zainstalować antresolę powiększającą komfort użytkowników o dalsze 10-15m².
Konstrukcja naszej kopuły to drewno konstrukcyjne C24
To wyrób ekologiczny a jednocześnie przyjazny człowiekowi i przede wszystkim bezpieczny.

Drewno od wieków towarzyszy człowiekowi jako budulec. Kiedyś z konieczności a dzisiaj przede wszystkim z powodu swoich walorów użytkowych. Drewno coraz częściej jest uzywane jako budulec ponieważ oprócz walorów estetycznych, drewno posiada ogromną wytrzymałość mechaniczną przy stosunkowo niewielkiej wadze. Ponadto wbrew pozorom drewno jest najbardziej wytrzymałym budulcem w razie ewentualnego pożaru. W przeciwieństwie do stalowych prętów, rur, belek, drewniana konstrukcja nie ulega destrukcji pod wpływem wysokiej temperatury. Stalowe, czy aluminiowe konstrukcje w razie pożaru niemal błyskawicznie ulegają deformacji i tracą swoją nośność. Drewno trwa i pozwala na dłuższy czas ewakuacji. Aby dodatkowo zwiększyć odporność naszych konstrukcji na ogień, belki mają zaokrąglone krawędzie i są strugane na gładko. To dodatkowo utrudnia zapalność.

Jest to bardzo istotna cecha różniąca nasze kopuły od chińskich tandetnych i rachitycznych konstrukcji z cieniutkich metalowych rurek.
Ponadto chińskie kopuły są zupełnie pozbawione ocieplenia. Plandeka i podwieszona pod nią cienka tkanina plus ewentualnie folia aluminiowa to tylko pozory ocieplenia. Ich sumaryczna grubość to ok 1-1,5mm
Nasze kopuły ocieplamy nie podtrzymującą ognia, pianką otwartokomórkową o grubości 120-nawet 200mm. Taka nietoksyczna pianka jest doskonałym izolatorem a w przypadku ognia, jest niekapliwa tak samo jak i inne materiały z których budujemy nasze kopuły. Nasi klienci otrzymują na tą okolicznośc odpowiednie atesty budowlane.
Dzięki przemyślanemu zastosowaniu budulca, nasze kopuły są prawdziwymi „termosami”, a jednocześnie są trwałe, ekologiczne, bezpieczne i przyjazne mieszkańcom. Nie bez znaczenia jest też fakt że nasze ocieplone ściany stanowią jednocześnie dość skuteczną berierę dźwiękochłonną, zapewniając mieszkańcom odpowiednią intymność. Większość z nas spedzała letnie noce na polach namiotowych i wiemy jaki to istotny aspekt.

Zarówno latem jak i zimą łatwo jest utrzymać komfortową temperaturę za pomocą niedrogiego klimatyzatora. Dla właściciela kopuły to ogromne oszczędności energii elektrycznej. W skali roku 5-10tys. złotych na jedną kopułę w zależności od wielkości.

Nasza kopuła została zaprojektowana przez architekta, a dodatkowo dla Państwa bezpieczeństwa zleciliśmy wykonanie szczegółowych badań wytrzymałościowych w biurze konstrukcyjnym.
Posiadamy profesjonalne opracowanie biura konstrukcyjnego gwarantujące, że nasza kopuła z nadmiarem wytrzymałościowym znosi wszystkie 5 stref śniegowych i wszystkie 3 strefy wiatrowe wystepujące w Polsce.
Żadna inna konstrukcja tego typu na rynku nie podoła takim warunkom, poza naszą.

Z powodów ekologicznych nie przewidujemy w naszych kopułach stosowania kominków na paliwa stałe (drewno itp.) Turyści którzy zechcą skorzystać z naszych kopuł glampingowych docenią ten fakt. Dobrze ocieplona kopuła zapewnia bardzo komfortową temperaturę bez zapachu dymu i bez kłopotliwego całodobowego pilnowania (podtrzymywania) ognia.

Także wentylacja w naszych kopułach jest bezkonkurencyjna. Jest to przemyślany system wentylacji grawitacyjnej, zapewniający właściwe odprowadzenie wilgoci a jednocześnie nie powoduje uciążliwego szumu wentylatorów.

Poza możliwością ogrzewania zimą i chłodzenia latem za pomocą klimatyzatora, wymagający klienci mogą sobie życzyć najnowocześniejszy system ogrzewania podłowego za pomocą dalekiej podczerwieni (fala o długości 15μm do 1mm). To bardzo zdrowe i energooszczędne ogrzewanie, zbawienne szczególnie dla alergików. Tradycyjny sposób ogrzewania skutkuje wywołaniem krążenia powietrza w pomieszczeniu. Gorące powietrze się unosi do góry porywając ze sobą drobinki kurzu i alergenów, a zimne opada na dół. Ta stała rotacja powietrza powoduje duże straty ciepła, ale przede wszystkim poważne konsekwencje zdrowotne nie tylko dla alergików.
Inaczej jest przy zastosowaniu podłogowego ogrzewania podczerwienią. Daleka podczerwień w niewielkim stopniu ogrzewa powietrze a intensywnie nasze ciała. Po prostu promieniowanie podczerwone (długofalowe) w nieznacznym stopniu ogrzewają materię o niewielkiej gestości (np. powietrze) i intensywnie ogrzewa materiały o dużej gęstości (np. nasze ciało). Dłuższe fale elektromagnetyczne to już mikrofale (tak, tak, te z mikrofalówki) i fale radiowe

Daleka podczerwień ma wiele innych zalet i ogromny pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Szersze omówienie tematu to podręcznik fizyki i ogromne zasoby internetu :)

Osoby fizyczne z naszym montażem mogą liczyć 8% VATu Firmy 23% VATu.
W cenę wliczona jest drewniana konstrukcja, Przeszklenie szybami zespolonymi hartowanymi, podłoga drewniana lub winylowa (do 50zł/m²), poszycie, drzwi wejściowe, antresola ze schodami.
Montaż oraz transport na terenie Polski do uzgodnienia..
Czas realizacji zamówienia do 60dni roboczych - przy czym na kolejkę klient wchodzi po wpłaceniu zaliczki.

 

Script logo